Dla tych, którzy cenią zarówno wygląd jak i zdrowie.

Jakie właściwości zdrowotne ma kolagen? Czy jest on bezpieczny? Skąd bierze się tak duża popularność tego produktu? Z tymi pytaniami boryka się wiele osób szukających skutecznych metod na utrzymanie w dobrym stanie cery, włosów i paznokci. Dlatego też, wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej preparatom zawierającym kolagen.

Suplementy z kolagenem - jak działają?

Kolagen to jedno z podstawowych białek występujących w ludzkim organizmie - stanowi on około 30 procent wszystkich białek wytwarzanych przez nasz organizm. Jest on jednym z głównych składników budujących między innymi naszą skórę, kości, ścięgna oraz narządy wewnętrzne. Wielu z Was zapewne zastanawia się teraz, dlaczego należy suplementować kolagen. Odpowiedź jest bardzo prosta: z wiekiem nasz organizm wytwarza go coraz mniej, a co za tym idzie, procesy starzenia naszego organizmu postępują coraz szybciej. Z tego też względu, kolagen jest nazywany białkiem młodości.

Na tym oczywiście nie koniec – okazuje się, że kolagen jest preparatem, po który warto sięgnąć przy okazji różnych kontuzji – np. urazu stawu kolanowego. Dzięki swoim właściwościom, kolagen z kwasem hialuronowym może przyspieszyć proces regeneracji i powrotu do pełni sił.

Kolagen możemy też stosować jako środek zapobiegawczy kontuzjom, ponieważ wzmacnia on stawy i włókna mięśniowe. Jeżeli zaś chodzi o cerę, to w znaczący sposób opóźnia on występowanie zmarszczek, dzięki czemu możemy dłużej utrzymać młody wygląd. Marine collagen wpływa też pozytywnie na włosy, zapobiegając ich wypadaniu, a także przyspiesza wyrastanie nowych, młodych włosków – mowa oczywiście o tzw. baby hair.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium