Soki warzywno owocowe w diecie - sprawdź, dlaczego warto!

Sposób naszego żywienia w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia – jemy szybko, niezdrowo, nieregularnie, do tego najczęściej są to gotowe, przetworzone półprodukty. Przyjmujemy suplementy – jednak mało kto z nas zastanawia się nad tym, że większość składników odżywczych, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, powinniśmy czerpać ze zdrowo zbilansowanej diety.

 

Dlaczego zdrowe soki owocowe są tak ważne dla naszego organizmu?

Żywienie Polaków w liczbach

Mimo że większość z nas uważa, że żywi się zdrowo i prawidłowo, prawda jest nieco inna. Nie ulega wątpliwości, że nasza świadomość jest coraz większa i wciąż wzrasta odsetek osób, które sprawdzają skład kupowanych produktów. Jednak jak wskazuje raport Ipsos, liczba wegetarian w Polsce jest niska, wynosi ok. 2% i utrzymuje się na stałym poziomie. Oczywiście nie przesądza to o tym, że jemy coraz mniej warzyw i owoców, jednak dalsza część raportu nie pozostawia złudzeń: pandemia i jej konsekwencja w postaci lockdownu to czynniki, które w sposób wyraźny wpłynęły na nasz sposób żywienia. Opierając się na wynikach badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, zauważalny jest niewielki trend wzrostu spożycia warzyw i owoców (około 6%), jednak zdecydowanie przeważa chęć konsumowania słodyczy - mowa tu o wzroście na poziomie nawet 20%.

Małe zmiany – duży efekt

Już wprowadzenie drobnych korekt w żywieniu może przynieść bardzo dużo korzyści dla naszego ogólnego stanu zdrowia. Należy pamiętać, że przesada w żadną stronę nie jest dobrą metodą postępowania. Bardzo popularna od jakiegoś czasu dieta sokowa, której podstawą i jedynym pożywieniem w ciągu dnia są tylko i wyłącznie soki, także nie jest dobrym rozwiązaniem – jednak zamiana jednego, czy dwóch posiłków na zdrowe soki owocowe, jest dobrą, wyważoną opcją.

Soki owocowe w diecie każdego

Nieprzetworzone, naturalne soki owocowe, czy warzywne to niezastąpiona bomba witaminowa w najlepszej z możliwych postaci. Wybór owoców czy warzyw, z których wyciska się sok, jest naprawdę ogromny, każdy będzie mógł znaleźć kompozycję, która będzie mu w pełni odpowiadała pod względem preferencji smakowych. Przyswajalność sztucznych suplementów jest dyskusyjna, w przypadku zdrowych soków owocowych wchłanianie się dobroczynnych substancji do organizmu jest niemal natychmiastowe.

 

 

Zmiany na lepsze

Spożywanie soków owocowych, takich, które wytworzone są świeżych owoców (lub warzyw) może stanowić pierwszy krok do tego, by dokonać w swoim życiu zmian. Kiedy na drugie śniadanie i podwieczorek, zamiast słodkiej lub słonej przekąski sięgniemy po sok, już po kilku dniach odczujemy poprawę samopoczucia - lepszy humor, więcej energii - to tylko kilka z zauważalnych zmian. Po zastąpieniu niezdrowych przekąsek sokami możemy liczyć na poprawę stanu naszej cery. Soki wyciskane z owoców to prawdziwe bogactwo przeciwutleniaczy, które jak nic innego spowalniają starzenie się, które wraz z upływem czasu widoczne jest na naszych twarzach, ciałach.

Zdrowe soki owocowe sposobem na piękną sylwetkę i zdrowie

Skutkiem, który zachęca wiele osób do wprowadzenia tych małych, ale pozytywnych zmian, jest także zmiana wyglądu ciała - chodzi o działanie odchudzające. Prawdziwe, naturalne soki nie są przesadnie dosładzane, dzięki czemu możemy też liczyć na spadek wagi. Skutkiem ubocznym takiego postępowania jest także poprawa odporności, co w dzisiejszych czasach ma szczególną wartość.

Syropy owocowe także można wprowadzać do diety, należy jednak pamiętać o tym, że mają one w sobie większe ilości cukru, należy je więc spożywać okazjonalnie. Rewelacyjnie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy przemarzniemy, czy czujemy, że łapie nas przeziębienie – łyżeczka dodana do gorącej herbaty pomoże nam się rozgrzać.

Spodobał się Tobie artykuł?
Chcesz otrzymywać więcej podobnych treści? Podaj swój adres e-mail, a podeślemy Ci coś ciekawego :)
© Eco&Fit 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl