Dla tych, którzy cenią zarówno wygląd jak i zdrowie.

Blog kategorie
Preparaty kolagenowe z Kwasem hialuronowym i Wit C
Preparaty kolagenowe z kwasem hialuronowym

Preparaty Kolagenowe z Kwasem hialuronowym i Witaminą C to naturalny sposób na przedłużenie młodzieńczego i zdrowego wyglądu skóry, włosów, paznokci, a także zachowanie w dobrej kondycji stawów. Jest to unikalna formuła, w której maksymalne ilości zintegrowanych składników działają od środka odbudowując i naprawiając w organizmie to, co z biegiem czasu przestaje funkcjonować prawidłowo. Młodość, sprawność, zdrowy wygląd, wszystko to i jeszcze więcej już w zasięgu Twojej ręki.

Piękno w historii

Marine Collagen są to suplementy diety, w których zamknęliśmy cel, do którego dąży wielu z nas. Odkąd tylko zaczęto zapisywać historię za pomocą pisma obrazkowego, pojawiły się pierwsze zapisy o eliksirach młodości i sposobach na wydłużenie życia. Prym wiódł w tym starożytny Egipt i ostatnia władczyni tej krainy Kleopatra, a także Chiny i Indie. Kleopatra między innymi kąpała się w mleku, skórę pielęgnowała miodem, używała peeling z soli morskiej, skórę twarzy tonizowała octem jabłkowym i wodą różaną. Dość przyjemne sposoby, niektóre z nich nawet przetrwały do dziś.

Dość osobliwych metod odmładzających chwytał się Juliusz Cezar, władca Rzymu, używając do maseczek odmładzających odchodów krokodyli. Cesarz Neron zaś do wybielania zębów używał moczu, który sprowadzał podobno aż z Portugalii, nawet nałożył na niego podatek, ze względu na dochodowość handlu moczem. Wszystkie eliksiry i smarowidła na przedłużenie życia, młodości, ruchomości stawów, na zatrzymanie łysienia, przypominały raczej eliksiry z chatki Baby Jagi.

Dziś nie trzeba aż tak niekonwencjonalnych metod i podejrzanych dla życia i zdrowia składników. Współczesna medycyna, mająca za podwaliny starożytne metody i nieokiełznaną chęć bycia młodym i zdrowym, umożliwia znacznie więcej i daje o wiele więcej. Dzisiaj nie trzeba łapać myszy i z ich wysuszonych ciał robić maseczek ani zbierać odchodów krokodyli czy nietoperzy.

Znajomość ludzkiego organizmu, jego budowy, mikroelementów i związków chemicznych wchodzących w jego skład, a także wiedza o jego przemijaniu pozwoliła na stworzenie „eliksiru młodości i witalności” w najprostszej, a zarazem najbardziej celowanej postaci, Marine Collagen z kwasem hialuronowym i Witaminą C. Wystarczy konsekwencja, a mechanizm sam zacznie działać.

Czas dla nikogo nie zatrzymuje się nawet na chwilę, nikt nie jest w stanie wytrącić go z ciągłego biegu, ale czas można oszukać zwyczajnym zadbaniem o siebie. On się nie zatrzyma, ale ty możesz spowolnić swój cykl przemijania. Zarówno kolagen jak i kwas hialuronowy, które zawierają Marine Collagen są naturalnie występującymi związkami w organizmie ludzkim. Witamina C stanowi dodatek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ bierze czynny udział w syntezie kolagenu, wykazuje działanie antyoksydacyjne i antynowotworowe.

Tak niewiele potrafi zdziałać tak wiele. Marine Collagen łamie stereotypy, przekracza bariery i pozwala poczuć zdrowie, radość i komfort w codziennym funkcjonowaniu. Pozwala cieszyć się życiem. Maksymalne dawki kolagenu, kwasu hialuronowego i Witaminy C mają za zadanie ujędrnić i uelastycznić skórę, przywrócić jej wilgotność, młodzieńczy wygląd, spłycić zmarszczki. Mają zapewnić odporność, wzmocnić stawy i przywrócić ich prawidłową oraz bezbolesną ruchomość. Mają za zadanie odbudować strukturę paznokcia wzmacniając i wygładzając płytkę, wzmocnić włosy nadając im utraconą grubość i połysk.

Kolagen – tajemnica młodości i gibkości

Każdy chciałby zachować młodość, gibkość, elastyczność jak najdłuższej, móc pozostać aktywny i nie ograniczać się treningowo, ale kto tak do końca wie czym jest kolagen i jaką rolę spełnia w normalnym codziennym funkcjonowaniu. Kolagen produkowany jest w organizmie ludzkim od narodzin aż do końca jego dni, jednakże produkcja zmniejsza się od 25 roku życia średnio o około 1,5% rocznie. Zakładając, że w wieku 25 lat produkcja kolagenu wynosiła 100% to w wieku 35 lat już 85% a w wieku 45 lat już zaledwie 70%, a przecież nikt nie chce rezygnować z aktywności fizycznej, przyjemności ze spacerów, jazdy na rowerze, wspinaczki górskiej tylko dlatego, że ma tyle lat ile ma a nie tyle na ile się czuje. Kolejnym niemiłym zaskoczeniem jest to, że kobiety niestety z biegiem lat produkują mniej kolagenu niż mężczyźni, czyli starzeją się szybciej. Już po menopauzie poziom kolagenu spada o około 35% w ciągu 10 lat. Upraszczając, jeżeli w wieku 45 lat kobieta produkuje 70% kolagenu to w wieku 65 lat, po przebytej menopauzie w wieku 60 lat, wyprodukuje go zaledwie około 33%. Niestety ilość spożywanego kolagenu w nawet dobrze zbilansowanej diecie, nie jest wystarczająca. I tu z pomocą przychodzi współczesna medycyna i nauki jej pokrewne. Suplementy diety znacznie podnoszą ilość przyjmowanego kolagenu wspomagając naturalnie obumierające fabryki kolagenowe w organizmie.

Kolagen to nic innego jak grupa białek włóknistych, znajdujących się w skórze, kościach, ścięgnach. Stanowi około 80% składników strukturalnych skóry. Poza tym stanowi aż 30% objętości wszystkich białek występujących w organizmie. Wiadomo, że na jakość i wygląd skóry wpływają także czynniki endogenne i środowiskowe, czyli pochodzenie, zamieszkiwana strefa klimatyczna, promieniowanie ultrafioletowe, gospodarka hormonalna organizmu a także dieta, a na jakość stawów tryb życia, aktywność fizyczna a także predyspozycje genetyczne.

Niedobór kolagenu w organizmie najszybciej zaczyna być widoczny po skórze twarzy i szyi. Tam najbardziej widać powstające zmarszczki, zaburzające naturalną jędrność oraz elastyczność skóry. Skóra niestety zaczyna wiotczeć i opadać. Pojawia się też pogorszenie samopoczucia, ogólne osłabienie, bóle stawów podczas nawet najprostszych czynności. Braki kolagenowe dają się mocno we znaki również włosom, stają się cienkie, łamliwie bez połysku, zaczynają nadmiernie wypadać. Może nawet pojawić się łysienie. Niekiedy pojawiają się nawet problemy z krążeniem. Tak wiele jest zależne od białek kolagenowych.

Na domiar tego wszystkiego, niewłaściwa ilość kolagenu powoduje utratę wody w komórkach poszczególnych tkanek i obkurczanie się więzadeł stawowych, co w kolejności doprowadza do poważnych zniszczeń w układzie kostnym i krążeniowym. Mogą pojawiać się pajączki, żylaki, przepuklina, zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, szczególnie stawu rzepkowo-udowego.

Kolagen użyty do produkcji Marine Collagen to surowiec rybny. Peptydy, czyli organiczne związki chemiczne powstające podczas biosyntezy białek, preparatów rozpoznawane są przez komórki fibroblastów w warstwie skóry właściwej jako fragmenty kolagenu. Dlatego są stymulowane do zwiększenia przemiany kolagenu, aby zrównoważyć degradację kolagenu w skórze właściwej. W rezultacie zwiększa się produkcja kolagenu skórnego i odbudowa ogólnej macierzy zewnątrzkomórkowej, której głównym składnikiem jest kolagen. Tracony kolagen w wyniku starzenia i negatywnych wpływów środowiska, odbudowywany jest kolagenem z Marine Collagen.

Kolagen rybi zawarty w Marine Collagen jest, w odróżnieniu od kolagenu zwierzęcego, najbardziej zbliżony właściwościami do kolagenu produkowanego przez organizm ludzki, a tym samym najlepiej przyswajalnym przez człowieka.

Kolagen rybi bezpośrednio wpływa na metabolizm kolagenu od wewnątrz, stymuluje jego produkcję. Zwiększa nawilżenie skóry i opóźnia powstawanie zmarszczek, wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia funkcjonowanie stawów a także wygląd włosów i paznokci, ale aby wszystko zadziałało jak należy i cały proces zakończył się sukcesem potrzebna jest również odpowiednia ilość kwasu hialuronowego, który łączy włókna kolagenowe i cząsteczki wody. To właśnie tak zgonie współdziałające czynniki dają pożądany efekt, jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę a także sprawne i bezbolesne stawy.

Kolagen, na co ma pozytywny wpływ:


lekka i bezbolesna praca stawów


elastyczna, jędrna, gładka skóra


lśniące, piękne, gęste włosy


mocne i wytrzymałe paznokcie

Kwas hialuronowy – tajemnica młodości

Patrząc na niektóre osoby pojawia się w myśli pytanie, co one robią, że wyglądają tak młodo pomimo swojego wieku. Ile zabiegów chirurgicznych i kosmetycznych musiały przejść aby zachwycać swoim wyglądem. Nie koniecznie… Dzisiejsza medycyna i nauki jej bliskie, wszem i wobec informują o zbawiennym wpływie kwasu hialuronowego na wygląd skóry, jasność spojrzenia, kurze łapki wokół oczu, elastyczność skóry, a także na jego uzupełnianie w organizmie w chwili gdy przestaje on produkować własny kwas hialuronowy. Ale czym jest tak właściwie kwas hialuronowy? Jest to to substancja, która występuje w ludzkim organizmie naturalnie, jest produkowana w różnych jego częściach: w skórze, mazi stawowej, gałkach ocznych. Wchodzi w skład płynów ustrojowych, ścian naczyń krwionośnych, gałki ocznej i tkanki łącznej. W rzeczywistości kwas hialuronowym wcale nie jest kwasem z chemicznego punktu widzenia a wielocukrem. Swoją konsystencją przypomina przezroczysty żel i w takiej też formie od dawna stosowany jest w medycynie i kosmetologii. Używany jest w drobnych zabiegach poprawiających owal twarzy, do wypełniania zmarszczek, ujędrniania i rewitalizacji skóry, odbudowy struktury włosa. Kwas hialuronowy tworzy również powłokę ochronną na skórze, zapobiegając w ten sposób utracie wilgoci przez skórę a także przywraca blask i witalność włosom. Tylko 1 gram kwasu hialuronowego może związać prawie 6 litrów wody.


Do niedawna kwas hialuronowy propagowany był głównie w postać iniekcji, ewentualnie jako składnik kremów, balsamów, płynów. Obecnie coraz powszechna staje się suplementacja kwasem hialuronowym, metoda zupełnie nieinwazyjna i bezbolesna. Może nie jest to metoda natychmiastowa, ale przy regularnym stosowaniu efekty są dłuższe niż te uzyskane w wyniku zabiegów i nie przemijające, a co najważniejsze po okresie około 6 miesięcy regularnego stosowania zalecanej dawki Marrine Colllagen osiągany jest efekt wygładzenia również głębszych zmarszczek. Poza tym kolagen wprowadzany poprzez iniekcje może powodować zmiany skórne, podrażnienia, alergie, obrzęki. W przypadku suplementacji tego typu, niewygody się nie pojawiają. Nie musisz zaszywać się w domu i czekać aż wszystko się wygoi, możesz funkcjonować normalnie i cieszyć się pozytywnymi zmianami w swoim wyglądzie i samopoczuciu. Kwas hialuronowy podawany w kapsułkach, składa się z relatywnie nie dużych cząsteczek, które są szybko trawione i przyswajane przez organizm a tym samym dają doskonałe efekty. Polecany jest również osobom z cerą trądzikową, przyspiesza bowiem gojenie się ran i blizn.

Suplementy Marine Collagen z kwasem hialuronowym i witaminą C polecane są jako element terapii uzupełniającej w przypadku zwyrodnieniowych stawów. Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem przy produkcji mazi stawowej, która zmniejsza tarcie w stawach i zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi dbając o sprężystość chrząstek, a co za tym idzie redukuje odczucia dyskomfortu i bólu podczas wykonywania codziennych czynności, a także podczas treningów. Dzięki zdolności wiązania cząsteczek wody, tym samym magazynowania jej w organizmie, kwas hialuronowy poprawia odporność więzadeł. To jeden z wielu powodów, dla których polecany jest osobom uprawiającym sport amatorsko i zawodowo, szczególnie tym którzy intensywnie obciążają układ nośny podczas intensywnych i długotrwałych treningów.

Istotną rolę kwas hialuronowy pełni również w gałce ocznej, gdzie czuwa nad właściwą budową i funkcjonowaniem ciałka szklistego, zapewniając mu sprężystość a także wspierając produkcję łez.

Marrine Colllagen to preparaty, w których składzie znajdziecie maksymalną dobową dawkę kwasu hialuronowego w połączeniu w kolagenem rybim i witaminą C. Jest to pięknie współdziałające trio, idealnie się uzupełniające. Kwas hialuronowy zawarty w Marine Collagen wybierają osoby, ceniące naturalną pielęgnację i sprawdzone składniki.

Kwas hialuronowy, na co ma pozytywny wpływ:


nawilżenie, odżywienie i lepsza praca stawów


elastyczna, nawilżona, jędrna i gładka skóra, pozbawiona zmarszczek i wolna od cellulitu


wygojona cera ze zmian potrądzikowych


wyraźne pełne blasku spojrzenie, brak cieni pod oczami


regeneracja i nawilżenie, przyspieszenie wzrostu, odbudowa struktury włosa

Ruszamy do walki z cellulitem

Jak już wiadomo, cellulit to nie aspekt choroby, ale aspekt urody, postrzegany głównie przez kobiety u siebie samych, jako jej wada. Cellulit powodowany jest głównie zaburzeniami macierzy skórnej w połączeniu z nadmiarem tkanki tłuszczowej podskórnej co powoduje wybrzuszanie się skóry właściwej powodując efekt „skórki pomarańczowej”. Cellulit można podzielić na 4 etapy, o ile dwa pierwsze, oprócz niekorzystnych nierówności skóry widzianych gołym okiem nie powodują dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu, tak trzeci i czwarty już tak. W fazie trzeciej włókna kolagenowe i elastynowe stają się coraz grubsze i powoli zaczynają otaczać naczynia krwionośne. Komórki tłuszczowe koncentrują się w nowe grypy, obniża się temperatura ciała co powoduje w efekcie osłabienie i zaburzenia w krążeniu krwi. Niektóre elementy tkani podskórnej ulegają zwłóknieniu. Faza czwarta, ostateczna, charakteryzuje się już dużymi zmianami podskórnymi i skórnymi. Wyczuwalne w dotyku zgrubienia zaczynają boleć a na skórze miejscami pojawiają się ciemne miejsca, obszary niedokrwienne o obniżonej temperaturze. Etap ten często nazywany jest „skóra leopardzia”. Ból towarzyszący zmianom w czwartym etapie cellulitu spowodowany jest nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych, komórek tłuszczowych oraz tkanki łącznej. Skupione włókna kolagenu, zmienione w twarde guzy, uciskają włókna nerwowe i naczynia krwionośne. Zmiany w początkowych fazach cellulitu są odwracalne. Z pomocą przychodzi tu głównie kolagen, maksymalna zawartość w Marine Collagen, gwarantuje skuteczność w walce z „pomarańczową skórką”.

Kolagen zawarty w preparatach bezpośrednio stymuluje tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej w skórze, przywraca prawidłową strukturę skóry właściwej i tkanki podskórnej. Regularna suplementacja zmniejsza falistość skóry, a pierwsze efekty widoczne są już po 3 miesiącach. Wyraźnie wzrasta ilość elastyny i kolagenu w skórze. Znacząco zwiększa się gęstość skóry. Wszystkie wyniki zawarte zostały w JOURNAL OF MEDICINAL FOOD, JMed Food 00(0) 2015. c

Ważna jest jednak konsekwencja w działaniu, a także zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta.

Marine Collagen – dlaczego właśnie one

Nasz produkt to wyjątkowa formuła składników odżywczych, mających na celu nadrabianie wszelkich braków kolagenu i kwasu hialuronowego, a także witaminy C w organizmie, aby powstrzymać negatywne skutki ich niedoboru na stawy, włosy, skórę i paznokcie. Pozytywne efekty przyjmowania Marine Collagen można już zaobserwować po 4 tygodniach regularnego spożywania pełnej dawki dobowej. Poprawia się ruchomość stawów, elastyczność skóry, jej nawilżenie i następuje stopniowa redukcja zmarszczek. Zdecydowanie polepsza się wygląd włosów, ich koloryt, zdrowy wygląd.

Pomaga radzić sobie z wysiłkowymi bólami stawów jak i bólami stawów spowodowanymi wiekiem. Przyspiesza regenerację tkanek, gojenie blizn pooperacyjnych, zmian potrądzikowych skóry, a tym samym poprawia samopoczucie. Jak pokazują badania opublikowane w Skin Pharmacol Physiology z 2013 roku, kolagen w skórze wzrasta o 60%. Dotychczasowe „zmory” w postaci zmarszczek, kurzych łapek, cellulitu można ograniczyć do minimum i spowolnić proces starzenia się skóry, stawów.

Dlaczego warto wybrać Marine Collagen


Kraj podukcji:
Polska

 


Najlepszy surowiec
Marine Collagen to czysta mieszanka najlepiej dobranych składników: rybiego kolagenu, kwasu hialuronowego i witaminy C. Nie zawiera w składzie żadnych antyzbrylaczy, substancji wypełniających, a kapsułka to w 100% żelatyna.

 


Dla kogo:
Marine Collagen przeznaczony jest dla osób z problemami ze stawami, dla osób poszukujących nieinwazyjnych metod spowolnienia procesu naturalnego starzenia się skóry, dla tych, którzy poszukują wsparcia w walce z cellulitem, łamliwymi paznokciami, osłabionymi i wypadającymi włosami, cerą trądzikową i zmianami skórnymi. W przypadku chorób przewlekłych należy skonsultować skład naszego preparatu z lekarzem prowadzącym.

 


Informacje dla alergików:
Produkt składa się z kolagenu otrzymywanego z ryb morskich, kwasu hialuronowego pochodzenia zwierzęcego, witaminy C i kapsułki z żelatyny wołowej. Nie zaleca się stosowania u osób uczulonych na którykolwiek z wymienionych składników.

 


Przechowywanie:
Marine Collagen, aby nie utracił swoich właściwości powinien być przechowywany w suchym i zacienionym miejscu, w temperaturze 15-25 stopni C, szczelnie zamknięty i niedostępny dla dzieci.

  


Jedyny właściwy proces produkcji
Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji Marine Collagen nie traci swoich wartości odżywczych i zdrowotnych.

 


Najwyższe standardy 
Marine Coolagen przechowywane jest z należytą starannością w suchym i zacienionym miejscu.

 


Bezpieczny transport na czas
Na czas transportu pojemniki z Marine Collagen zabezpieczone są tak, aby nie uszkodzić opakowania i nie zniszczyć zawartości.

 

 

Marine Collagen PRO czy Marine Collagen MAX?

Różnice w skrócie

  Marine Collagen PRO  Marine Collagen MAX
postać  kapsułki  proszek
ilość porcji w opakowaniu 30 33
zalecane dawkowanie  3 kapsułki 2 razy dziennie  1 miarka dziennie
ilość kolagenu w porcji  2418 mg  5010 mg
ilość kwasu hialuronowego w porcji  528 mg  540 mg
ilość witaminy C w porcji  354 mg 250 mg

 

Kup Marine Collagen PRO

Kup Marine Collagen PRO

Kup Marine Collagen PRO

 

Kup Marine Collagen MAX

Kup Marine Collagen MAX

Kup Marine Collagen MAX

 


 

Teksty blogowe tworzy zespół Eco&Fit. Jesteśmy pasjonatami zdrowego stylu życia, z radością zarażamy innych miłością do aktywności i chętnie dzielimy się naszą wiedzą z zakresu dietetyki oraz treningów. Stworzyliśmy koktajl białkowy w 100% pochodzenia naturalnego w 4 smakach, z którym kobiety dbające o sylwetkę łatwiej mogą osiągnąć swoje cele.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium